" /> » Czasem musisz przegrać, by uświadomić sobie, jak bardzo chcesz wygrać Plant Punch | sport – żywienie – lifestyle
koncentracja

Czasem musisz przegrać, by uświadomić sobie, jak bardzo chcesz wygrać

Spodobał Ci sie wpis? Udostępnij go znajomym.
0 Flares Filament.io 0 Flares ×

Czasem musisz przegrać, by uświadomić sobie, jak bardzo chcesz wygrać.

Eliminacje do zawodów crossfitowych Amarok EAST SIDE Challenge zakończone. Niestety. W tym roku mi się nie udało. Popełniłem podczas treningów kwalifikacyjnych parę błędów, które kosztowały mnie utratę cennych sekund, powtórzeń i punktów. Ostatecznie zakończyłem rywalizację na 38. miejscu, zabrakło więc 6 oczek do bycia jednym z 32 zawodników.

Wszystkie trzy treningi kwalifikacyjne możecie zobaczyć na moim kanale YT:

Moją pierwszą reakcją, kiedy zobaczyłem numer 38 przy swoim nazwisku była ogromna wściekłość, uczucie zawodu i demotywujący smutek. Pomyślicie, że może przesadzam, bo to w końcu jedne z wielu zawodów. Nic wielkiego. Zdarza się. Jednak dużą część mojego życia z ostatnich trzech miesięcy spędziłem, trenując z myślą o tych zawodach jako o celu, do którego dążę. Nadawało to sens mojemu wysiłkowi i pracy. Po prostu gdzieś głęboko we mnie drzemie dusza sportowca, który pożąda rywalizacji. I to mnie napędzało.

W tym momencie pogodziłem się już z porażką i odczuwam nawet pewną ulgę w związku z tym, że nie będę brał udziału w tych zawodach. Kiedy zaczynałem ćwiczyć crossfit, byłem przede wszystkim ciekawy, chciałem poznać system treningowy, w który wciągnęło się tak dużo osób. Obecnie jestem uzależniony od uczucia towarzyszącego mi podczas rywalizacji z innymi zawodnikami. Ogarnęła mnie obsesja doskonalenia swoich umiejętności, dążenia do jak największej sprawności fizycznej i wytrwałości mentalnej. Chcę wyrażać się poprzez sport. Oczywiście nie tylko! Ostatnie zawody (99 problems) i kwalifikacje do Amaroka odsłoniły moje braki treningowe i słabości. Mogę więc teraz spokojnie i bez presji skoncentrować się nad ich poprawą.

koncentracja

Od następnego tygodnia zaczynam nowy etap. Mam przygotowany konsekwentny program treningowy, którego znaczną część będzie zajmował crossfit, a więc doskonalenie się w dyscyplinach wytrzymałościowych (takich jak bieganie czy pływanie), umiejętnościach gimnastycznych (a więc pracy z obciążenie własnego ciała) oraz podnoszeniu ciężarów (kettle, sztanga i tym podobne). Oczywiście cały czas ważną część mojego rozwoju będzie Jeet Kune Do – sztuka walki stworzona przez Bruce’a Lee, którą praktykuję od kilku lat. Całość dopełniać będzie joga – ucząca mnie spokoju i koncentracji, a jednocześnie dbająca o moją mobilność i lepszą regenerację.

Poza tym zaczynam na poważnie uczyć się języka chińskiego. Zabieram się za poważną organizację swojego czasu, abym mógł tworzyć więcej treści na bloga. Jestem niezwykle mocno zmotywowany i obiecuję Wam, że każdego dnia będę robił wszystko, aby być lepszym trenerem, sportowcem i blogerem. Zaczynam działać jeszcze intensywniej! To wszystko brzmi trochę pompatycznie, ale chcę z Wami podzielić się swoją energią.

Może nadchodzący koniec lata będzie też dla Was dobrym pretekstem do wprowadzenia pewnych zmian lub realizację planów, które czekają w szufladzie na lepszy moment? Dajcie znać – razem będzie nam raźniej! 🙂

Moc!

Spodobał Ci sie wpis? Udostępnij go znajomym.
  • Warto zaznaczyć, że psychologia już od dawna służy także sportowcom. Techniki manipulacji i motywacji mogą sprawić, że osiągniemy nawet więcej niż oczekiwaliśmy na początku. Więcej o tym można znaleźć m. in. na czlowiek.info

Copyright © 2013 - 2019 Plant Punch Design: sixbox.es | Hosted by: zenbox